Menu

Urlop all inclusive – czy rzeczywiście są godne polecenia?

Styczeń 3, 2018 - turystyka
Urlop all inclusive – czy rzeczywiście są godne polecenia?

Chcemy spędzić sielankowe wczasy nie martwiąc się o wyżywienie? Opcja all inclusive z pewnością w tym pomoże. Mimo to czy zawsze jest to perfekcyjne wyjście? Niżej znajdziecie wiadomości na temat tego, kiedy warto zdecydować się na takie rozstrzygnięcie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych alternatyw w czasie wyjazdu na zagraniczne wakacje. Propozycja ta zakłada, że posiłki lub trunki znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przybywając do hotelu otrzymujemy wyjątkowe oznaczenie, jakie daje nam możliwość korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W ogromnej ofercie all inclusive znajdują się na ogół trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków i napojów (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny oraz ilość serwowanych pokarmów.

Sporo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym położeniu jesteśmy w stanie posiadać dostęp do dań cały czas, w innym wyłącznie przez kilka godzin. Jakość i rodzaj jedzenia również może znacznie się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się zatem czy opcja all inclusive z pewnością będzie solidnym rozwiązaniem, przede wszystkim, że tego rodzaju wycieczka ma prawo być znacznie droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Dużo również zależy od indywidualnych zamiłowań.

Kto korzysta z all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania oraz zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza trochę nasz czas. Z reguły posiłki wystawiane są o praktycznych porach oraz jeżeli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakiekolwiek dania. Oprócz tego nie każdy hotel proponuje całodobowy dostęp do baru. Skutkiem tego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, lepszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – wcześnie rano zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli natomiast zamierzamy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może rzeczywiście się sprawdzić. Niejednokrotnie bywa też tak, że opcja all inclusive jest bardziej dochodowa aniżeli kupowanie jedzenia ,,na mieście”, szczególnie jeśli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive w wielu przypadkach jest też osiągalna na pobliskiej plaży. To dobre rozwiązanie dla osób, które spędzają ferie wypoczywając w pobliżu hotelu.

Minusy i plusy all inclusive

Jedną z bazowych zalet tej opcji jest prosty dostęp do jedzenia i napojów – zazwyczaj nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy martwić się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w sąsiednich sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie powinniśmy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, szczególnie jeśli wybieramy się na wycieczkę całą familią.

Wadą opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz połączone z doborem danych dań. Menu nie zawsze musi sprostać stworzonym przez nas prognozowaniom. Możliwa jest słaba jakość pożywienia i trunków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *