Menu

Sprawdź, czy jesteś osobą kreatywną

Lipiec 14, 2018 - rozrywka
Sprawdź, czy jesteś osobą kreatywną

Jak sprawdzić czy jesteś osobą kreatywną? Co to oznacza? W jaki sposób ćwiczyć twórcze myślenie? Dlaczego to tak istotne? Poniżej znajdziecie kilka ciekawych informacji na ten temat.

Kreatywność to cecha, którą posiada każdy człowiek. Od najmłodszych lat rozwijamy swoje twórcze myślenie poprzez różnego rodzaju czynności. Nie każdy jest kreatywny w równym stopniu, a stąd wynika przekonanie, że kreatywność to cecha wrodzona i niezmienna. Takie myślenie jest błędne, ponieważ twórczego myślenia uczymy się przez cały czas. W szkole, w pracy czy podczas wykonywania codziennych czynności możemy rozwijać kreatywne myślenie.

Osoby, które są bardziej kreatywne wyróżniają się szczególnymi cechami. Można zatem łatwo sprawdzić w jakim stopniu nasze twórcze myślenie jest rozwinięte. Cecha ta jest niezwykle istotna w szkole oraz w pracy, a także podczas wykonywania różnych codziennych czynności. Kreatywne osoby łatwiej radzą sobie ze stresującymi sytuacjami. Ma to również wpływ na koncentrację. Warto również sprawdzić czy jesteś osobą kreatywną zanim podejmiesz się nowych zadań. To szczególnie ważne jeśli planujesz podjęcie nowej pracy.

Cechy osób kreatywnych

Istnieją pewne cechy, które mogą świadczyć o tym, że jesteś osobą o wysokim poziomie kreatywności. Oczywiście nie jest to zasadą, jednak w dużym stopniu może się to sprawdzać. Ludzie, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie myślą schematycznie i szybko potrafią znaleźć nowe rozwiązania z pewnością lepiej radzą sobie podczas wykonywania różnego rodzaju zadań.

Jedną z charakterystycznych cech, która wyróżnia osoby kreatywne jest chęć ciągłych zmian. Nieważne czy chodzi o zmiany w umeblowaniu mieszkania czy miejsca zamieszkania. Liczy się to, że jesteś osobą, która nie lubi jednostajnych i rutynowych sytuacji. Nowe pomysły oznaczają, że nie myślisz schematycznie.

Materiały DIY ze styropianu – https://dekolo.pl/styropian – dowiedz się więcej

Oznaką rozwiniętej kreatywności może być również to, że nie boisz się ryzyka oraz krytyki. Potrafisz poradzić sobie w trudnych i stresujących sytuacjach oraz z łatwością przychodzą ci nowe rozwiązania – oznacza to, że jesteś osobą kreatywną. Wiąże się to również z łatwością podejmowania decyzji. Osoby zdecydowane i pewne siebie lepiej mają rozwinięty twórczy zmysł.

Jeszcze jedną cechą, która może wyróżniać osoby kreatywne jest chęć wyrażania się. Nie chodzi tutaj wyłącznie o strój czy inne cechy wyglądu. Osoby, które mają rozwinięte twórcze myślenie bardzo często potrzebują jakiejś formy, w której będą mogły wyrazić swoje pomysły oraz myśli. Może to być pisanie dzienników, pamiętników czy blogów.

Warto zwrócić uwagę również na to, że osoby kreatywne są pozytywniej nastawione do życia. Uśmiech oraz empatia to jedna z cech, której nie brakuje takim osobom. Współodczuwanie sprawia, że nasze myślenie nie jest skierowane wyłącznie na nas samych. Osoby kreatywne umieją odnaleźć się w nowych sytuacjach. Jeśli opowiadanie dowcipów nie sprawia ci problemów to znak, że twoja kreatywność działa w odpowiedni sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *