Menu

Samodzielne przygotowanie wiejskiego stołu – co musi się na nim znaleźć?

Wrzesień 25, 2018 - rozrywka
Samodzielne przygotowanie wiejskiego stołu – co musi się na nim znaleźć?

Wiejski stół stał się prawie stałym elementem każdego wesela. Możliwość spróbowania wiejskich specjałów to świetna atrakcja, szczególnie jeśli produkty są naprawdę świeże oraz odpowiednio przygotowane. Zobaczcie czego nie może zabraknąć na wiejskim stole.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim liczy się sposób przygotowania takiego stołu. Możemy zamówić gotowy stół wraz ze wszystkimi produktami, wynająć catering czy samodzielnie ułożyć zakupione wcześniej produkty. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz możliwości. Najbardziej oszczędną opcją jest oczywiście samodzielne przygotowanie stołu, szczególnie jeśli na sali weselnej znajdzie się już specjalne miejsce, czyli wiejska wiata.

Jeśli mamy zamiar samodzielnie przygotować wiejski stół warto znaleźć odpowiednie miejsce, w którym uda nam się kupić produkty wysokiej jakości. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się małe, rodzinne wytwórnie, w których bez problemu będziemy mogli dokonać zamówienia. Musimy jednak pamiętać, że w innym miejscu będziemy musieli zakupić wędliny oraz mięsa, a w innym sery. Warto zatem poszukać odpowiednich osób, które się na tym znają. W takim miejscu z pewnością będziemy mogli uzyskać poradę, czego na pewno nie może zabraknąć na wiejskim stole.

Czy wiejski stół na pewno będzie pasował?

Wiele młodych par zastanawia się nad tym czy wiejski stół na pewno sprawdzi się na danym przyjęciu i czy będzie pasował do sali oraz klimatu. Decydując się na stół dobrze znać – przynajmniej częściowo – preferencje gości. Jeśli wiemy, że na większość z nich to wegetarianie – możemy zrezygnować z takiego pomysłu. Rzadko jednak tak bywa. Pamiętajmy, że tradycyjne wyroby mogą okazać się sporą atrakcją dla osób z innych regionów czy krajów.

Stół z wiejskimi wyrobami wcale nie musi odstawać swoim wyglądem. Zazwyczaj umieszczany jest z boku sali czy nawet w zupełnie innym pomieszczeniu. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by różnił się swoim wyglądem od pozostałej weselnej aranżacji.

Jakie produkty zamówić?

Decydując się na samodzielne przygotowanie stołu wiejskiego mamy większą możliwość wyboru produktów, które się na nim znajdą. Zajmie to z pewnością więcej czasu, ale możemy mieć pewność, że wszystko będzie dobrze dopilnowane i ułożone według naszych preferencji. Kiedy już znajdziemy odpowiednie miejsce powinniśmy wybrać się na degustację poszczególnych produktów.

Niezbędne będą różnego rodzaju wędliny, mięsa, kiełbasy czy pasztety. Nie może zabraknąć także wiejskich serów, a także przetworów. Możemy pomyśleć również o daniach na ciepło – bigos czy flaki. Szczególnie jeśli zależy nam na tym, by stół wiejski należał do głównego menu. Dobrze pomyśleć również o alkoholu – wino własnej produkcji, śliwowica czy bimber. Na pewno każdy będzie zachęcony spróbowaniem tego rodzaju wyrobów. Poza tym, warto zadbać o słodkie przekąski w postaci ciast, babeczek czy deserów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *