Menu

Doradztwo finansowe i kredytowe, czyli o co w tym tak naprawdę chodzi?

Wrzesień 4, 2018 - Biznes
Doradztwo finansowe i kredytowe, czyli o co w tym tak naprawdę chodzi?

Potrzebujesz profesjonalnej porady w kwestii Twoich finansów? Masz problemy ze spłatą kredytu, a może chciałbyś się poradzić co zrobić, aby uniknąć płacenia ogromnych odsetek? Niezależnie od tego, jaki jest Twój konkretny problem – z pewnością zarówno doradca finansowy, jak też doradca kredytowy jest w stanie Ci pomóc. Tylko pamiętaj, aby szukać naprawdę sprawdzonych usług, a nie korzystać z nieznanych na rynku firm. Chodzi tutaj przecież o Twoje finanse, więc chyba warto zadbać o to, aby znalazły się w jak najlepszych rękach.

Kim jest doradca finansowy i w czym może Ci pomóc?

Jak się okazuje,doradztwo finansowe w dobie dzisiejszych czasów stanowi swoisty „wytrych” do bardzo różnych usług i firm. Niestety, nadzór finansowy nigdy nie uregulował tego zawodu, przez co doradcą finansowym może zostać praktycznie każdy, kto sam się w ten sposób zatytułuje… Wystarczy jedynie założyć do tego celu własną działalność gospodarczą i podpisać umowę o współpracy z jakimś bankiem o sprzedaż ich produktów finansowych i może się wówczas określać mianem doradcy finansowego. Oczywiście, taki człowiek może posiadać doświadczenie, ponieważ mógł on wcześniej pracować przez długie lata w różnego rodzaju bankach, firmach, zajmujących się sprzedażą różnych produktów finansowych i w związku z tym w zupełności zasługuje on na to, aby nazywać się doradcą finansowym. Jednakże problem tkwi w tym, że mógł on równie dobrze pracować wcześniej przez pół roku w jakimś markecie na kasie i tak samo może tytułować się jako doradca finansowy. Co za tym idzie, nie występują tu żadne regulacje, a tym samym brak jest jakiejkolwiek kontroli nad tym, kto może zacząć zajmować się doradztwem finansowym. Zatem, tym bardziej istotne jest, aby korzystać z usług tylko sprawdzonych doradców finansowych, których usługi są polecane.

Kwintesencja doradztwa kredytowego!

Jednak jak się okazuje najczęściej, zarówno doradca kredytowy, jak też doradca finansowy to osoby po studiach wyższych na kierunkach ekonomicznych. Zatem najczęściej raczej nie musisz się obawiać korzystania z tego rodzaju usług. Przy czym doradca kredytowy będzie nam przede wszystkim pomagała w kwestiach zaciągnięcia i spłaty zadłużenia, natomiast doradca finansowy pomoże nam we właściwy sposób gospodarować i inwestować nasze pieniądze.

Usługa doradcy kredytowego będzie w pełni dopasowana do posiadanych przez daną osobę nieruchomości oraz stylu jej życia. Oznacza to przede wszystkim znacznie łatwiejsze życie oraz większą pulę oszczędności na przyszłość.

Usługi doradztwa kredytowego dotyczą przede wszystkim pomocy w następujących kwestiach:

– dobraniu jak najkorzystniejszej oferty banków;

– przygotowaniu dokumentów do kredytu;

– negocjowanie dodatkowego obniżenia oprocentowania;

– wyjaśnieniu zawiłych zapisów, znajdujących się w umowie kredytowej.

Pamiętaj, że zarówno usługi dorady kredytowego, jak też doradcy finansowego powinny być właściwie skrojone na miarę, dopasowane do Twoich potrzeb, a przede wszystkim sprawdzone! Korzystaj tylko z usług najlepszych firm, zajmujących się doradztwem finansowym lub kredytowym na rynku i dbaj o swoje finanse, aby się nie okazało, że chęć zaoszczędzenia na lepszej jakości usłudze przerodziła się w stratę!

https://tomaszwostal.pl/Niezależny doradca kredytowy pomoże Ci wybrać najkorzystniejszy kredyt – wejdź na stronę tomaszwostal.pl i zobacz ofertę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *